Alüminyum Folyo

Alüminyum Folyo, inşaat sektörü için pek çok alanda kullanılan en önemli yardımcı malzemelerden biridir. Özellikle ısı yalıtımı açısından büyük önem taşıyan alüminyum folyo elektrik, otomotiv ve endüstriyel alanda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Dekoratif açıdan uygulanacak olan alan için kolay uygulanabilme ve şekil verilebilme özelliklerine de sahip olduğu için avantaj sunabilmektedir. Pek çok sektörde ve alanda kullanılan alüminyum folyo, üretim açısından da hammaddesi en bol olan malzemelerden biridir.

Ekonomik olarak benzer malzemelere kıyasla daha uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Ayrıca uzun süreli kullanım sunabilir ve toksik bir malzeme değildir.

İnşaat Sektöründe Alüminyum Folyo Kullanımı

İnşaat sektöründe alüminyum folyo kullanımı oldukça yaygındır. Kolaylıkla şekil alabildiği ve oldukça hafif bir malzeme olduğu için tercih edilmektedir. Üstelik boyanarak alana uygun şekilde renklendirilebilme özelliğine de sahiptir.

Korozyona karşın üstün direnç ve dayanıklılık özelliğine de sahip olan alüminyum folyo çeşitleri uzun süreli kullanım imkanı verir.

  • İnşaat sektörünün vazgeçilmez malzemelerinden biri olan alüminyum folyo, istenilen kalınlık ve boyutlarda temin edilebilmektedir. Rulo şeklinde hazırlanan alüminyum folyo uzun ömürlü ve oldukça ekonomik bir malzemedir.
  • Sızdırmazlık özelliği ile ön planda olduğu için çatı, dış mekan kaplamaları ve diğer tüm ihtiyaç duyulan alanlarda üstün kaliteli kullanım ayrıcalığı sunar.
  • Binalarda, çatılarda ve temelde e sıklıkla tercih edilen alüminyum folyo çeşitleri hafifliği sayesinde oluşabilecek statik yükü de azaltabilmektedir. Binaya herhangi bir ek yük eklemeden binanın ve uygulandığı alanın daha dayanıklı olmasını sağlar.
  • Isı yalıtımlı çeşitleri ile çatı kaplama uygulaması sırasında ekstra bir yalıtım yapılmasını engeller. Bu da maliyet açısından sizlere tasarruf sunmaktadır.

Alüminyum Folyo Fiyatları

Alüminyum folyo fiyatları ürünlerin özelliklerine ve kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Rulo ambalajlar şeklinde sipariş oluşturabileceğiniz alüminyum folyo çeşitleri kabarcıklı, düz veya ısı yalıtımlı ek malzemeli olarak da üretilebilmektedir.

Çatı, teme, dış mekân veya farklı bir alanda kaplama malzemesi olarak kullanabileceğiniz alüminyum folyo çatı şiltesi olarak da tercih edilmektedir. İstediğiniz özellikle ve kalite ile ebatlarda alüminyum folyo siparişi oluşturmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.