Çinko Levha

Çinko Levha

Çinko Levha çeşitleri genellikle inşaat sektöründe en sık kullanılan malzemelerden biridir. Kaplama endüstrisi için de ideal bir malzeme olan çinko levha farklı kalite, kalınlık ve boyutlarda olabilmektedir.

İhtiyaca göre özel kesim yapılarak hazırlanabilmektedir. Pek çok farklı amaç için kullanılan çinko levha çeşitleri, diğer benzer malzemelere kıyasla sağlamlıkları ile ön plandadır.

Günümüzde kaplama ve inşaat sektöründe pek çok noktada tercih edilmektedir. Özellikle titanyum çinkodan üretilmiş olan levhalar daha sık tercih edilmektedir. Uzun süreli kullanım sunan çinko levha çeşitleri, dış mekan için de en ideal çözümleri sunan seçimlerden biridir.

Çinko Levha Özellikleri

Çinko levha özellikleri ve uygulandığı alana sağladığı faydalar açısından kullanıcıya ve yapıya avantaj sunmaktadır. Çinko levha özellikleri şu şekilde listelenebilir:

  • Çinko levha çeşitleri, özellikle zorlu hava koşullarında bile oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bunun için dış mekânda kullanımda bile uzun yıllar deforme olmadan kullanıma devam edilebilmektedir.
  • Çatı drenaj sistemleri ile çatı kaplaması için de kullanılmaktadır.
  • Çinko levha çeşitleri ayrıca boyanabilme özelliğine de sahip olduğu için alana göre gerekli görülürse özel olarak renklendirilebilmektedir.
  • Kolay işlenebilme özelliğine sahip olan çinko levha çeşitleri uygulama sırasında uygun şekil verilmesi için kolaylıkla lehimlenebilmektedir.

Çinko Levha Çatı

Çinko levha çatı kaplaması ve sistemleri sırasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Çinko levhalar çatı için kenet levhalarına eşdeğer olarak uygulanabilmektedir. Özellikle çatıda çinko levha kullanımının sunmuş olduğu en önemli ayrıcalıktan birisi de nem hasarının önüne geçebilmesidir.

Ancak çatı için çinko levha uygulaması yapılırken, doğru teknikler ile kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Çinko Levha Fiyatları

Çinko levha fiyatları, malzemenin kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca sipariş adedi ve çinko levha ebadı da yine size sunulan fiyat tekliflerini değiştirebilmektedir.

Sorunsuz bir şekilde boyanarak dış mekan için de kusursuz bir kullanım sunan çinko levha çeşitleri kalite olarak değişebilir. Hem kalınlık hem de genişlik olarak hangi mekanda kullanılacağına göre özel olarak sipariş verilebilmektedir.

Kusursuz bir şekilde lehimlenerek alana uygun şekil verilerek uygulanabilmektedir. Çinko levha fiyat tekliflerimizden yararlanmak ve ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için bizleri arayabilirsiniz.