Eksiz Oluk Sistemleri

Eksiz Oluk Sistemleri

Eksiz Oluk Sistemleri, çatı uygulamalarında estetik açıdan benzersiz bir görünüm sunmaktadır. Oldukça dayanıklı ve uzun süreli kullanım avantajına da sahip olan eksiz oluk sistemleri, birbirinden farklı renk ve model çeşitliliğine de sahiptir.

Eksiz oluk sistemleri sadece yağmur, dolu ve kar gibi hava şartlarına karşın değil, güneş ışınlarına karşın da oldukça dirençlidir. Her türlü iklim şartlarında güvenli ve sağlıklı kullanım avantajı sunmaktadır.

Pratik bir şekilde monte edilebilme özelliğine de sahip olan eksiz oluk sistemleri, direkt olarak yağmur ve kar suyunun dışarıya tahliye edilmesini sağlayabilmektedir.

Eksiz Oluk Nedir?

Eksiz olur nedir sorusu siz değerli müşterilerimiz tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Farklı model ve renk seçeneğine sahip olan eksiz oluk sistemleri, yapıların estetik ve mimari açıdan bütünlük kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Tek parça eksik oluklar oldukça dayanıklı malzemeden üretildiği için uzun süreli kullanıma sahiptirler. Güneşten veya yağmur gibi hava şartlarından dolayı kullanıma göre renginde veya yapısında herhangi bir bozulma meydana gelmemektedir.

Uzun süre zorlu hava şartlarına maruz kalsa bile eksiz oluk sistemleri kesinlikle paslanmaz. Yaşam alanlarının daha sağlıklı ve konforlu bir şekilde hazırlanabilmesi için tercih edilmektedir.

Eksiz oluk sistemleri sadece evlerde değil, apartman, fabrika, cami, hastane, restoran, kafe ve alışveriş merkezleri için de kullanıma uygundur. Üstelik diğer oluk sistemlerine nazaran eksiz oluk sistemleri daha ekonomik fiyat aralıklarına da sahiptir.

Eksiz Oluk Özellikleri

Eksiz oluk özellikleri ve konut ve yapılar için sunmuş olduğu ayrıcalıklar ile ön plandadır. Hemen hemen tüm konut ve yapılarda kullanılan eksiz oluk sistemleri, kalitesine göre farklı fiyat aralıklarında olabilir.

Eksiz oluk özellikleri şu şekilde listelenebilir:

  • Çinko ve bakır oluk sistemlerine nazaran daha ekonomiktir ve daha sağlıklı bir kullanım sunar.
  • Kullanım süresince meydana gelebilecek deformasyonlar diğer oluk sistemlerine göre daha az meydana gelmektedir.
  • Kolay monte edilebilme ayrıcalığı bulunduğu için işçilik süresi de oldukça kısadır.
  • Köşeden köşeye tek parça şeklinde uygulanabilmektedir.
  • Farklı renk seçenekleri mevcuttur.
  • Yapıyı tamamlayacak şekilde estetik duran farklı bükümleri bulunmaktadır.
  • Çinko veya galvaniz sac çeşitlerine göre daha kalın olduğu için daha dayanıklıdır.