Galvaniz Kenar Mahya

Galvaniz Kenar Mahya

Galvaniz Kenar Mahya çeşitleri boyalı ve boyasız olmak üzere farklı türlerde olan ve çatı kaplamada kullanılan en uzun ömürlü malzemelerden biridir. Galvaniz saçtan üretilen kenar mahya çeşitleri, montaj ve taşıma açısından büyük kolaylık sunmaktadır.

Üstelik çatı kaplama malzemesi olarak istenilen ebatlarda ve formda üretilebildiği için konforlu bir kullanım sunar.

Çatı kaplama sırasında estetik çözümler için tercih edilen galvaniz kenar mahya malzemesi, oldukça ince yapısı ile dikkat çekmektedir. Ancak üretim aşamasında kullanılan teknikler ve galvaniz yapısından dolayı korozyona karşı oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Galvaniz Kenar Mahya Avantajları

Galvaniz kenar mahya avantajları ve özellikleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle çatı kaplama malzemesi denildiğinde akla ilk olarak gelen galvaniz kenar mahya, kullanılan alan açısından pek çok avantaj sunmaktadır.

Galvaniz kenar mahya avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Paslanmaz yapısı ve korozyona karşın dayanıklılığı ile kolay kolay deforme olmaz ve çürümez. Bu açıdan çatılarda uzun süreli bir kullanım ayrıcalığı sunmaktadır.
  • Çatı malzemesi seçiminde en önemli kriterlerden birisi de hafif malzeme seçimidir. Galvaniz kenar mahya ise kaliteli, dayanıklı yapısı dışında hafifliği ile de dikkat çekmektedir. Bunun için çatıya ekstra bir yük yüklemediğinden dolayı galvaniz kenar mahya tercih edilmektedir.
  • Hafif yapısı dışında kolay uygulanabilme özelliğine sahiptir. Oldukça pratik bir şekilde uygulama yapılabildiği için çatı kenarına montaj sırasında ekstra bir işçilik ve zaman kaybına yol açmaz.
  • Çatının kalan bölümleri ve birleşim noktaları arasında bütünlük sağlamaktadır. Estetik açıdan istenilen görünümü sunar.
  • Çatılarda su alma riskinin bulunduğu bölgelerde ekstra bir koruma ve güvenlik imkanı verir. Hem ortaya çıkacak çirkin görünümü engeller, hem de çatıdan su sızmasının önüne geçer.
  • Galvaniz kenar mahya malzemesi standartlara uygun şekilde üretildiği için sağlıklı kullanım sunmaktadır.
  • Galvaniz kenar mahya pek çok yerde kullanılabildiği için en avantajlı malzemelerden biridir. Panel çatı kaplaması, alt maya elamanı ve taşıyıcı konstrüksiyon olarak da kullanılabilmektedir. Galvaniz kenar mahya ebatları ve fiyatları hakkına aha detaylı bilgi sahibi olmak için bizleri arayabilirsiniz.