Galvanizli Trapez Mahya

Galvanizli Trapez Mahya

Galvanizli Trapez Mahya, olumsuz ve sert hava koşullarında bile dayanıklı özelliği ve uzun süreli kullanım avantajı ile öne çıkmaktadır. Galvanizli trapez mahya malzemesi, oldukça hafif bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla taşınabilmekte ve monte edilebilmektedir.

145 derecelik standart eğime sahip olmasının yanı sıra istenilen boyutlarda da üretilebilmektedir. Korozyona karşın oldukça dayanıklı olabilmesi açısından galvaniz boya tabakası ile kaplanmıştır.

Özellikle çatı kaplamalarında estetik sonuçlar elde etmek açısından da galvanizli trapez mahya tercih edilmektedir. Çatıya herhangi bir yük yüklemediğinden dolayı, konforlu kullanım sunan bir çatı kaplama malzemesi olarak tercih edilmektedir.

Çatı Mahyası

Çatı mahyası, çatı kaplama sırasında kullanılan ve çatıdaki eğimin kesiştiği düz alana uygulanan malzemeye verilen isimdir. Beşik çatılarda mahyanın noktası en üst bölge olarak bilinmektedir. Ancak kırma çatılarda farklı olarak, eğimin kesiştiği alana da mahya ismi verilmektedir.

Çatı kiremitlerinin bir tamamlayıcısı olarak kullanılan mahya ayrıca, estetik bir görünüm kazandırmak açısından da oldukça önemlidir. Çatı mahyası birbirine bindirilerek monte edilmektedir. Her ne kadar kiremite benzer bir yapısı olsa da galvaniz trapez mahya çeşitlerinin daha uzun süreli kullanım sunduğu da bilinmektedir.

Kiremit mahya malzemesine göre galvanizli trapez mahya malzemesinin daha kaliteli ve dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. Estetik açıdan istenilen görüntüyü ve bütünlüğü elde etmek açısından galvanizli trapez mahya malzemesi, farklı renklerde ve boyalı olarak da üretilebilmektedir. Boyalı veya boyasız seçenekler arasından çatı ile uyumlu olan galvanizli trapez mahya tercih edilebilir.

Trapez Mahya Fiyat

Trapez mahya fiyat aralıkları sipariş miktarına ve ürün kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Çatı kaplamada pratik kullanım gibi avantajlara sahip olan galvanizli trapez mahya malzemesi, su alma riskine karşı da istenilen performansı sunabilmektedir.

Paslanma yapmayan ve çürümeyen yapısı sayesinde uzun süre çatıda güvenli ve konforlu bir kullanım sunabilmektedir. Galvanizli trapez mahya malzemesi çatının birleşim noktasıyla birlikte, diğer bölümleri arasında bir bütünlük sağlanması için uygulanmaktadır.

Güneş, kar ve yağmur gibi tüm hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Galvanizli trapez mahya malzemesinin fiyatları markaya, ürün kalitesine ve sipariş adedine göre değişkenlik gösterebilmektedir.