Stor Sac

Stor Sac malzemesi alüminyum levhaların yeniden formlanmış hali olarak tanımlanabilmektedir. Alüminyum levha çeşitleri ebatlarına göre, stor şeklinde de tasarlanabilmekte ve bu şekilde kullanılabilmektedir.

Stor sac kullanımında eğer 1000 mm genişliğindeki bir malzemeden çekilme yapılacak ise, kullanışlı alan 800 mm kadar olacaktır. Stor sac malzemesi farklı renk ve batlarda olabilmektedir.

Pek çok farklı alanda kullanılabilen stor sac malzemesi, genelde kepenk ve panjur yapımında tercih edilmektedir. Bununla birlikte dekoratif atı kaplama uygulamalarında da stor sac çeşitleri kullanılmaktadır.

Boyalı Stor Sac

Boyalı stor sac günümüzde çatı ve yapı malzemesi içerisinde tercih edilen en popüler ürünlerden biridir. Özellikle galvanizli sac üretimi sırasında, yeniden form kazandırılarak üretilen stor sac malzemesi oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur.

Dekoratif açıdan, uygulandığı alan üzerinde istenilen etkiyi bırakması ve oluşturması ayrıcalığı sunmaktadır. Ayrıca boyalı stor sac malzemesi kalite ve yüksek standart özellikleri ile diğer sac çeşitlerinden de ayrılmaktadır.

Soğuk hammadde ile yeniden tasarlanan stor sac malzemesi uzun süreli kullanım sunmakta ve dayanıklılığı ile tercih edilmektedir. Boyalı stor sac alırken kalınlığına dikkat edilmesine yarar olacaktır.

Olumsuz hava şartlarına ve dışarıdan gelecek darbelere karşın dayanıklı olması için, stor sac genişliğinin 800 mm ile 1000 mm  aralığında olması beklenmektedir. Depolarda ve prefabrik evlerde de sıklıkla tercih edilen stor sac malzeme siparişleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Galvanizli Stor Sac

Galvanizli stor sac, üretim aşamasında daha fazla işçilik ve detay gerektiren malzemelerdendir. Şekilli stor sac olarak da bilinen galvanizli stor sac çeşitleri de çatı kaplama dışında, dekoratif olarak mağaza ve dükkanların kepenklerinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Özellikle garaj ve depo gibi alanların yapım aşamasında kullanılan galvanizli stor sac malzemesi, uzun süreli kullanım ve üstün dayanıklılık özellikleri ile bilinmektedir.

Ayrıca galvanizli stor sac malzemesinin en ayırt edici özelliklerinden birisi de diğer saclara göre aha hafif olmasıdır. Bu da kolay nakliye ve montaj gibi ayrıcalıkları da sunmaktadır. Her ne kadar hafif bir yapıya sahip olsa da galvanizli stor sac malzemesi oldukça sert olduğu için dayanıklıdır.