Trapez Sac

Trapez Sac, dayanıklılık özelliği ile öne çıkan ve alüminyumdan elde edilen özel boyama yöntemi ile hazırlanan cephe kaplama ve çatı malzemesidir. Trapez sac sadece boyalı değil boyasız olarak da üretilebilmektedir.

Özellikle uygulandığı alan estetik çözüm getirdiği için tercih edilen trapez sac malzemesi, geniş alanlarda kullanımda da ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Geniş renk seçeneği yanı sıra ihtiyaca uygun boyut çeşitliliği de bulunmaktadır.

Trapez Sac Montajı Nasıl Yapılır?

Trapez sac montajı nasıl yapılır sorusu sıklıkla merak edilmektedir. Diğer sac türlerine göre daha hafif bir yapısı olan trapez sac, kolaylıkla taşınabilir ve monte edilebilir. Bunların yanı sıra trapez sac montajı şu şekilde yapılabilmektedir:

  • Eğer tek katlı bir trapez sac montajı yapılacak ise, eğim hesabının iyi yapılmasına dikkat edilmelidir. Trapez sac tek katlı montajı sırasında rüzgârın tersi yönünde montaj yapılması gerekmektedir.
  • Çatı kaplama için trapez sac montajı yapılırken, bağlantı noktaları için dik ve contalı pullar tercih edilmelidir.
  • Çatı trapez sac montajında boş aşık sırası bırakmamaya dikkat edilmelidir.
  • Çatıda meydana gelebilecek herhangi bir sızıntıya karşın, montaj sırasında semer kullanılmalıdır. Semer seçiminde de yüksek kaliteli ve uzun süreli kullanım sunan malzemeler tercih edilmelidir.
  • Düşük eğimli çatılar için trapez sac uygulaması sırasında kesinlikle binilerin arasına bant uygulamasının yapılması gerekmektedir.
  • Trapez sac uygulaması sırasında, bağlantı noktalarında meydana gelebilen metal çapaklar kullanım boyunca saca zarar verebilmektedir. Bu çapaklar paslanmaya neden olabileceği için de mutlaka atıkların temizlenmesine dikkat edilmelidir.

Trapez Sac Fiyatları

Trapez sac fiyatları ürünün kalitesine, boyutuna ve boyalı olup olmadığına göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle endüstriyel pek çok alanda kullanılan trapez sac malzemesi depo ve benzeri alanlar için ideal bir seçim olabilmektedir.

Isı yalıtımının gerek duyulmadığı alanlarda kullanılan trapez sac malzemesi, uzun süreli kullanımda bile yüksek performans sunmaktadır. Spor salonları gibi alanlar için trapez sac kullanımı oldukça uygundur.

Ancak sadece kullanılacak olan trapez sacın kalitesinin yüksek olması yeterli değildir. Montaj sırasında doğru uygulama yapılması da trapez sac malzemesinin kullanım kalitesini ve süresini etkilemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir